Semináře pro rodiče

V případě vašeho zájmu o realizaci některého ze seminářů ve vaší organizaci mě kontaktujte, nabídnu vám termín. Téma mohu upravit podle vašich požadavků a potřeb.

CENA:

Za jednorázový seminář v délce 2-3 hodin účtuji 3500,- + dopravu (do 10 km od Brna dopravu neúčtuji).Pokud byste chtěli seminář realizovat a je bariérou cena, ozvěte se mi, pokusím se pro vás najít vhodné řešení.

Jak nevyhořet na mateřské!

Práce pro rodinu s sebou přináší velkou psychickou i fyzickou zátěž, která může být zdrojem stresu a vyčerpání. Mnohdy si ve své snaze být dobrým rodičem ani neuvědomujeme vlastní potřeby, natož abychom hledali způsob, jak je naplnit. Cílem tohoto sebezkušenostního semináře je pomoci ženám prostřednictvím sebekoučovacích technik zmapovat vlastní životní situaci a uvědomit si, kam v životě směřují a proč. 

Mamánek...

...nebo odvážný školák?

Zodpovědnost děti nezískají jen tak bez rodičovské pomoci. Odstřižení od neviditelné mateřské pupeční šňůry je cesta dlouhá a namáhavá. Čím dříve začnete svým dětem pomáhat s převzetím zodpovědnosti, s budováním odvahy, sebedůvěry, tím snadněji se zodpovědnými, samostatnými a odvážnými stanou.

Trojka - to je dobře!

... jak ocenit neúspěch?

Tlak na výkon, bezchybnost, dokonalost drtí dospělé a mnohem více i děti. Nikdo z nás není dokonalý a nikdo nemůže dokoalost očekávat ani od svých dětí. Ve všem, co dělají, bychom ale měli dokázat nalézt něco pozitivního. Podpořit i neúspěšné dítě a pomoci mu najít vlastní sebedůvěru je je někdy těžký, ale ne nesplnitelný úkol rodičů.

Jo, dobrý...

...proč s námi nemluví?

Taky si někdy po příchodu domů připadáte jako vyšetřující soudce, který se snaží ze svého dítěte vymámit alespoň nějakou informaci o uplynulém dni? Na nejrůznější dotazy slyšíte jen odpověď - hmm..., jo..., nic..., dobrý... Jak s dětmi mluvit a jak jim naslouchat, aby s rodiči mluvily?

Běž do toho!

...musím, nebo chci?

Cokoli v životě děláme, má nějaký důvod. Motivace k našim činům vychází buď z nás samotných, nebo jsme nuceni svým okolím. Nuceni strachem. Strachem z toho, co bychom mohli ztratit. Jedná se o vnější motivaci, kdy nás k činům pohání obava z trestu nebo touha po odměně. Mnohem trvalejší je ale motivace vnitřní, vycházející z vlastní touhy po tom, danou věc udělat. Jak ji ale v dětech probudit a jak ji dále posilovat?

A co zajímá vás?

Seminář přímo dle potřeby rodičů, zaměřený na komunikaci, pochopení chování dítěte, podporu, hledání nových řešení konfliktních situací ...